Чи можливе розірвання шлюбу протягом одного року після народження дитини?
Як відомо, згідно з ч.2 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом одного року після народження дитини.
Формуючи цю норму, законодавець перш за все враховував права новонародженої дитини та особливий психоемоційний стан подружжя, який батьки переживають після народження дитини.
Проте часто бувають випадки, коли спільне життя перетворюється на "пекло", і це шкодить подружжю, а не приносить користь.
Тож чи можливо розірвати шлюб, якщо дитині не виповнилося одного року?
На цей випадок законодавець передбачив декілька варіантів вирішення питання:
1. Шлюб може бути розірваний, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини;
2. Якщо батьківство щодо дитини подружжя визнано іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини.
Із практики нашої компанії, частіше за все з таким позовом звертається матір, яка зазнала психологічного чи фізичного тиску з боку чоловіка, тобто мають місце ознаки кримінального правопорушення.
Українська юридична практика в цій категорії справ є дуже неоднозначною, маловрегульованою й вимагає особливої юридичної майстерності в доведенні.
Для успішного вирішення спору й доведення факту вчинення правопорушення, адвокати нашої компанії обов'язково здійснюють: збір доказів, опитування свідків, процесуальну роботу з правоохоронними органами, фіксацію фактів правопорушення, формування позовної заяви та додатків, пред'явлення позову від імені позивача до суду.
Віримо, що цей пост буде корисним тому, хто його читає!