Фінансовий моніторинг банку
Вам потрібно переказати контрагенту гроші за отриманий товар чи послугу? Надати позику чи здійснити особистий переказ? Або ж здійснити переказ коштів для купівлі нерухомого або рухомого майна?
Перед початком таких операції необхідно знати, що вони підпадають під фінансовий моніторинг банку. Тому рух коштів призупиняється, поки не будуть надані відповідні документи на підтвердження законності та «чистоти» цієї транзакції. Ви розгубилися? А тим часом за прострочення оплати згідно з контрактом починає нараховуватись пеня. Це збитки для бізнесу та шкода для вашої ділової репутації.
Що робити?
Швидким та ефективним виходом буде залучення для правової допомоги фахівців ЮК «Муренко, Курявий і Партнери». Ми оперативно проаналізуємо ситуацію та підготуємо документи, які просить надати банк та допоможемо Вам швидко здійснити необхідний переказ коштів.
Проблеми, пов’язані з фінмоніторингом можна попередити, а ризик збитків мінімізувати.
Правовий коментар:
Віднедавна будь-який міжнародний бізнес так чи інакше стикається з абревіатурою AML/ CFT Anti-Money Laundering/ Combating the Financing of Terrorism – Протидія відмиванню грошей/ Боротьба з фінансуванням тероризму. Вимоги стосовно AML/ CFT імплементовані в переважну більшість національних законодавств, включно – в законодавство України.
Фінансовий моніторинг – це ключова ланка у виконанні вимог AML/ CFT. Йдеться про сукупність заходів, що застосовуються зобов’язаними суб’єктами для виявлення потенційно ризикових фінансових операцій. В основі фінмоніторингу в Україні так званий ризик-орієнтований підхід.
Важливо! Під фінмоніторинг потрапляють передусім 2 групи операцій:
1. Операції на суму понад 400 000 грн (якщо розрахунки ведуться в іноземній валюті, то суму для розрахунку слід конвертувати в гривню).
2. Операції з певними ознаками:
- із переказу коштів за кордон (зокрема, до юрисдикцій, які віднесені до переліку офшорних зон);
- за участі політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, PEP);
- з готівкою – внесення, переказ, отримання;
- надання позик або здійснення інвестиційної діяльності;
- за участю контрагентів з юрисдикцій, що включені до міжнародних санкційних списків.